صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

مکمل یاری
آغاز مرحله دوم مکمل یاری با مگادوز ویتامین A برای کودکان ۲تا ۵ ساله در بندر خمیر

آغاز مرحله دوم مکمل یاری با مگادوز ویتامین A برای کودکان ۲تا ۵ ساله در بندر خمیر

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرخمیر با اشاره به آغاز مرحله دوم مکمل یاری با مگادوز ویتامین A برای کودکان 2 تا 5 سال در شهرستان، گفت: دریافت مگادوز ویتامین A برای کودکان زیر ۵ سال بویژه در مناطقی که کمبود این ویتامین یکی از مشکلات تغذیه‌ای می‌باشد؛ ضروری است.

🔷دکتر احمد چنگایی افزود: با توجه به دریافت پایین منابع غذایی ویتامین A و نقش آن در تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان به ویژه در شرایط کووید-19 و براساس توصیه سازمان جهانی بهداشت، لازم است در جهت تنظیم و تقویت سیستم ایمنی بدن، رشد کودکان، افزایش مقاومت سیستم ایمنی بدن در مقابل ابتلا به کووید ۱۹ و عفونت‌های شایع دوران کودکی، خون سازی، سلامت چشم‌ها و پوست و کاهش خطر ابتلاء به بیماری عفونی این طرح اجرایی شود.

🔷دکتر چنگایی عنوان کرد: آموزش و مشاوره تغذیه برای مادران دارای کودک زیر پنج سال در زمینه منابع غذایی ویتامین در مناطق مختلف شهرستان، توسط بهورزان در مناطق روستایی و مراقبین سلامت در پایگاههای سلامت شهری در زمره خدمات تغذیه ای است که برای کودکان زیر ۵ سال شهرستان در شرایط فعلی بحران کرونا با هدف تقویت سیستم ایمنی بدن وپیشگیری از ابتلا به کرونا، سرماخوردگی و آنفلوآنزای فصلی ارائه می شود.

🔷وی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های اصلی ما تامین مگادوز ویتامین A است؛ که برای کودکان ۲ تا ۵ سال به شکل رایگان در برخی مناطق کشور ارائه می‌شود. کودکانی که مطابق با پروتکل‌های بهداشتی به خانه‌های بهداشت یا پایگاه‌های سلامت مراجعه می‌کنند قطره مگادوز ویتامین A را دریافت می‌کنند. این مگادوز تا شش ماه سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود و ویتامین مورد نیاز بدن کودک را برای این مدت تامین می‌کند.

🔷چنگایی ابراز کرد: شهروندان ضمن استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی در زمان مراجعه می توانند جهت دریافت مکمل ویتامین A به همراه کودک و با در دست داشتن کارت مراقبت کودک به خانه های بهداشت و پایگاه های سلامت در سطح شهرستان مراجعه کنند.


١١:٥٢ - 1400/03/31    /    شماره : ٢٣١٥٣    /    تعداد نمایش : ١٢٠خروج